FreeImages.com/Asif Akbar

Aktywny tryb życia

Chcąc zrzucić kilka kilogramów nie wystarczy tylko ograniczyć ilość jedzenia. Trzeba ćwiczyć lub po prostu się ruszać. Jak? To zależy od tego, które partie naszego ciała chcemy wymodelować, w jakiej kondycji zdrowotnej jesteśmy i gdzie chcemy ćwiczyć.

Doskonałym miejscem do ćwiczeń jest oczywiście siłownia, która oferuje szeroki wachlarz sprzętu do wyboru. Jednakże latem lepiej jest wyjść na świeże powietrze, ponieważ tak ćwicząc dotlenimy organizm. Basen pomaga wymodelować całe ciało, a dodatkowo woda odciąży mięśnie i stawy. Rower zadba o uda i pośladki a jeżdżąc w terenie wzmocnimy także mięśnie ramion. Ćwiczenie brzuszków pomoże zmniejszyć obwód bioder i podkreśli naszą talię. Najlepszym jednak sposobem zrzucenia zbędnych kilogramów i wymodelowania całej sylwetki jest oczywiście bieganie. Zaczynać biegać należy od niewielkich odległości zwiększając stopniowo dystans do kilku lub nawet kilkunastu kilometrów! Zaprawieni biegacze pokonują od 10 do 20 kilometrów bez większego trudu! Istnieje również cała gama innych sportów do wyboru, ale pamiętajmy, że bez systematyczności nic one nam nie dadzą. Ćwiczyć trzeba minimum pół godziny najlepiej co drugi dzień. Przed każdym ćwiczeniem koniecznie trzeba rozgrzać mięśnie, aby nie doznać kontuzji lub skurczu. Sport możemy uprawiać wszędzie. Czasem wystarczy, że będziemy chodzić na długie spacery, a poprawimy naszą kondycję, samopoczucie i pozytywnie nastawimy się do życia. Pamiętajmy - sport to zdrowie!

Schudnij na twisterze

Problem wystających boczków na biodrach dotyczy wielu osób, w szczególności kobiet po porodzie. Mnóstwo pań poszukuje w sieci skutecznego sposobu na przywrócenie płaskiego brzucha i zlikwidowanie wałeczków tłuszczu na biodrach.

Czytaj więcej »

Cellulit i jego zwalczanie

W dzisiejszych czasach, kiedy media lansują piękną, zgrabną sylwetkę z jędrną, sprężystą skórą, większość kobiet ulega nieodpartej pokusie, aby wyglądać jak top modelka czy gwiazda filmowa.

Czytaj więcej »

Joga - ćwiczenia i relaks

Nie od dziś wiadomo, że joga przejawia dobroczynne działanie na nasze zdrowie i samopoczucie. Zestawienie specjalnych ćwiczeń z technikami relaksacyjnymi pozwala uzyskać znaczące efekty w poprawie wyglądu zewnętrznego oraz wpływa korzystnie na nasz stan psychiczny. W jaki sposób?

Czytaj więcej »

Pływanie i jego wpływ na zdrowie

Pływanie to niewątpliwie jeden z najprzyjemniejszych sportów na świecie. Jest to rozrywka dla każdego i w każdym wieku. Nie ma ograniczeń wiekowych, nie kosztuje wiele, wszechstronnie rozwija i pozwala doskonale się zrelaksować.

Czytaj więcej »

Wodny aerobik

Aerobik wykonywany w wodzie to ciekawa alternatywa dla osób znudzonych zwykłym pływaniem. Wykonywany systematycznie pozwala kształtować, a zarazem wzmacniać duże partie mięśni.

Czytaj więcej »

Jogging

Jeżeli chcemy mieć szczupłą sylwetkę bez wykańczających nasz organizm diet, powinniśmy spróbować joggingu, czyli biegania. Jest to najprostszy sport, który może być uprawiany przez wszystkich niezależnie od wieku. Jak zacząć? Na pewno nie od szybkiego biegu – na to przyjdzie czas później.

Czytaj więcej »