Foto: FreeImages.com/Rotorhead

Ćwiczenia na orbitreku

W życiu każdej z nas przychodzi taki moment, że zaczynamy się zastanawiać nad naszym wyglądem, że musimy coś zmienić, coś poprawić. Chcemy wyglądać młodo, mieć jędrne ciało, podobać się sobie i innym. To bardzo dobrze! W obecnych czasach mamy ku temu doskonałe możliwości!

Rynek sportowy zachęca nas do kupna różnorodnych przyrządów i sprzętów do ćwiczeń, więc jest w czym wybierać. Niezwykle pozytywnie ocenianym urządzeniem jest orbitrek, czyli tak zwany trenażer eliptyczny, który nie obciąża stawów a jednocześnie pozwala intensywnie trenować i spalać kalorie w zaciszu własnego domu. Ćwiczenie na orbitreku nie powoduje wstrząsów podczas ruchu tak jak zwykłe bieganie, więc nie narażamy się na bolesne kontuzje np. kolan czy kostek. Dodatkowo orbitrek umożliwia trening całego ciała, nie tylko nóg i bioder, co wpływa na kształtowanie całej sylwetki. Wiele osób opisuje w Internecie swoją przygodę z orbitrekiem i przyznaje, że dzięki temu urządzeniu zrzuciło sporo kilogramów, co pozwoliło im zejść o przynajmniej dwa rozmiary. Oczywiście, jak przy każdym sporcie, tak i przy stosowaniu orbitreka potrzebna jest wytrwałość i systematyczność. Nie zbijemy wagi jeśli nie będziemy ćwiczyć co najmniej dwa - trzy razy w tygodniu po godzinie. Do tego umiar w jedzeniu i efekty pojawią się po niedługim czasie.
Kiedy już zdecydujemy się na zakup trenażera, to lepiej sprawić sobie orbitrek magnetyczny, ponieważ jest cichszy od tradycyjnego i nie trzeba stale dokręcać śrubek (najczęstsza wada wymieniana przez internautów). Pamiętajmy też o tym, że orbitrek to całkiem spory sprzęt, który zajmuje dużo miejsca, dlatego zastanówmy się najpierw czy mamy gdzie go postawić. Oprócz tego warto przy zakupie sprawdzić jakie dodatkowe funkcje oferuje nam producent, np. czy mierzy tętno, czy bada puls, jaki posiada wyświetlacz i czy umożliwia on mierzenie czasu, prędkości, dystansu oraz ilości spalonych kalorii. Funkcje te mogą być bardzo przydatne podczas planowania i wykonywania treningów. No i oczywiście gwarancja – im dłuższa tym lepsza! Ceny orbitreków dostępnych na rynku są bardzo różne, ale według internautów przyzwoity orbitrek można kupić już od 400 złotych.
Jeżeli więc chcemy pozbyć się cellulitu lub też po prostu schudnąć, zafundujmy sobie orbitreka a satysfakcja będzie gwarantowana.

orbitrekćwiczenia na orbitrekujędrne udajędrne pośladkijędrna skóraćwiczenia na udaćwiczenia na pośladkicellulit

Witamina K i jej wpływ na zdrowie (K2 MK-4 i K2 MK-7)

Witamina K, choć mało poświęcamy jej uwagi, odgrywa zasadniczą rolę w wielu aspektach naszego zdrowia. Pełni kluczową rolę w prawidłowym krzepnięciu krwi – zapobiega nadmiernemu krwawieniu.

Czytaj więcej »

Witamina D3 na dobre samopoczucie

Witamina D3 jest wytwarzana przez ludzką skórę gdy jest poddana promieniom słonecznym. Z tego też powodu nazywamy ją „witaminą słoneczną”. Znajdziemy ją w różnych produktach spożywczych takich jak tłuste ryby (śledź, makrela, sardynki, czy tuńczyk), jaja i np. w wątróbce.

Czytaj więcej »

Dieta proteinowa

Dieta proteinowa stworzona została z myślą o wszystkich tych, którzy nie chcą rezygnować z przyjemności jaką jest jedzenie. Tego typu dieta to sposób na odchudzanie bez liczenia kalorii, bez uczucia głodu i złości oraz bez przykrego efektu jojo. Jak działa dieta proteinowa?

Czytaj więcej »

Oczyszczanie organizmu

Nie od dziś wiadomo, że nagromadzenie toksyn w naszym organizmie spowalnia przemianę materii, co w efekcie powoduje złe samopoczucie, wzdęcia i nieatrakcyjny wygląd. Zaradzić temu może 3-dniowa dieta oczyszczająca, która polega na spożywaniu tylko płynnych posiłków.

Czytaj więcej »

Działanie probiotyków

Moda na zdrowy styl życia sprawiła, że chętniej sięgamy po produkty mleczne zawierające różne probiotyki. Udowodniono, że dostarczanie ich organizmowi przynajmniej raz dziennie poprawia funkcjonowanie układu pokarmowego oraz wzmacnia układ odpornościowy człowieka.

Czytaj więcej »

Witamina A

Wszyscy doskonale wiemy, że witaminy pełnią w naszym życiu ważną rolę. Czy potrafimy jednak określić jakie witaminy są nam najbardziej potrzebne i gdzie ich szukać? Oto jedna z nich - witamina A, której dobroczynne działanie ma wpływ na pracę naszych oczu i wygląd skóry.

Czytaj więcej »